گاه‌نوشت‌های من

من امیرحسین بقایی هستم، سیستم‌ادمین و دوچرخه‌سوار

در ستایش Good will hunting

بدون دیدگاه

از بهترین فیلم هایی که تو زندگیم دیدم و در مواقعی که مشکلات زندگی هجوم میارن، به این فیلم پناه میبرم و از حال خوبی که بعد از دیدن فیلم بهم دست میده، انرژی ادامه مسیرم رو تامین میکنم، فیلم good will hunting بوده.

یکی از سکانس های خوب فیلم، یک گفتگوی عمیق بین روانکاو و ویل
یکی از سکانس های هیجان انگیز فیلم، لحظه ای که ویل هانتینگ، دچار فروشکست میشه،‌ چیزی که تو هیچ لحظه از فیلم دچارش نشده بود. ویل هانتینگ بعد از این لحظه دیگر آدم سابق نبود.
سکانس گفتگوی ویل در bar هم صحنه خاص و لذت بخشی بود.

چیزی که این فیلم رو برای من خیلی خواستنی و عمیق کرده، واکنش های ویل به دنیا و آدم های اطرافش بود، تا زمانی که در مقابل خودش قرار گرفت، یعنی شما همیشه یک مدل رفتار از ویل نسبت به آدم ها و دنیای اطرافش میبینید ولی لحظه ای که ویل با خودش رو‌به‌رو میشه،‌ همه چیز عوض میشه و باعث میشه که دچار فروشکست بشه و بعد از اون لحظه خاص، نگاهش به دنیا و آدم ها عوض میشه و اهداف زندگیش هم متفاوت تر.


یکی از باحال‌ترین افراد زندگی ویل به نظرم دوستانش بودن؛ به خصوص Chuckie که دوست صمیمی ویل محسوب میشه. صحبت ها و دیالوگ های بین Will و Chuckie حس خاصی از دوستی رو به آدم منتقل میکنه. به خصوص در این سکانس:

درخواست دوست ویل برای این که تو باید بری، جای تو این جا نیست،‌ حس عجیبی از مفهوم رفاقت به آدم منتقل میکنه. مگه میشه از دوست صمیمیت بخوای که بره؟ چون براش خوبیشو میخوای؟ خیلی سخته


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *